داماد

چگونه کت دامادی مناسب با استایل خود انتخاب کنیم؟

چگونه کت دامادی مناسب با استایل خود انتخاب کنیم؟

مهم ترین نکته برای یک داماد خوشتیپ و شیک پوش کت و شلوار دامادی است.در واقع کت و شلوار عنصر اصلی در ظاهر شما است که با رعایت نکاتی درباره آن می توانید استایلی منحصر به فرد داشته باشید.
البته نباید از تاثیر اکسسوری ها و سایر وجوه ظاهرتان غافل شوید.

در ادامه این مقاله اختصاصی از سایت عروس لوکس توجه شما را به نکاتی که در انتخاب کت دامادی باید در نظر بگیرید جلب می نماییم.

انتخاب کت و‌شلوار دامادی بر اساس سایز و اندام تان

اگر بالا تنه شما نسبت به پایین تنه تان کوتاه تر باشد باید از کت دامادی با یقه باریک و باز انتخاب کنید.
اما اگر پایین تنه شما نسبت به بالا تنه تان کوتاه تر باشد باید از کت دامادی کوتاه تری استفاده کنید.زیرا کت بلند تر باعث می شود شما کوتاه تر به چشم بیایید.

اگر اندام چاق تری دارید پیشنهاد ما به شما این است که از رنگ های مشکی ،سرمه ای تیره،نوک مدادی و قهوه ای استفاده کنید تا باریک تر به چشم بیایید.

همچنین سعی کنید از کت دامادی راسته انتخاب کنید چرا که کت هایی با کمر جذب مناسب اندام شما نخواهند بود.

همچنین به آن دسته از افرادی که تمایل دارند کشیده تر به نظر برسند پیشنهاد می کنیم از رنگ های یکدست و از یک تم رنگی در استایل خود استفاده کنید تا کشیده تر به نظر برسید.

چند نکته تکمیلی برای کت دامادی افراد درشت هیکل

شلواری را انتخاب کنید که کمر مناسبی داشته باشد به این معنی که وقتی آن را میپوشید شکم شما از کمر شلوار جلوتر نرود زیرا باعث می شود که بالاتنه شما را بلند و پایین تنه تان را کوتاه نشان دهد. همچنین به یاد داشته باشید که شلوارهای پیلی دار انتخاب نکنید.


برای کت دامادی ما به شما پیشنهاد می کنیم که از انواع کت های سه دکمه انتخاب داشته باشید. زیرا شما در این مدل کت دامادی بلند و باریک به نظر می رسید. بهتر است دکمه بالایی کتتان را نبندید.

کت شلوار مناسب برای افراد کوتاه قد

کت و شلوار های راه راه بسیار مناسب این افراد است زیرا در قانون لباس اینگونه است که راههای عمودی افراد را بلندتر نشان می دهند. سعی کنید از انتخاب کت شلوار با رنگهای متضاد خودداری کنید بهترین گزینه برای شما کت شلوار همرنگ است.

چند نکته کلیدی مخصوص کت و شلوار داماد

در رابطه با یقه کت دامادی باید به این نکته توجه کنید که انتخاب یقه هایی با پهنای متوسط همیشه بهترین گزینه است زیرا هیچ گاه از مد خارج نمیشود.

نکته دیگر اینکه باید به پهنای یقه کت دامادی و پهنای کراواتتان توجه کنید تا هم اندازه باشد.


دستمال جیب و یا پوشت از آن اکسسوری هایی است که خیلی وقت است استفاده میشود و هنوز هم از مد خارج نشده است تنها رنگ و طرح و مدل تا زدن دستمال است که هر سال بر پایه یک مد جدید به پیش می رود.
به هنگام خرید کت شلوار داماد حتما به سرشانه توجه داشته باشید، خط سرشانه باید دقیقا با شانه شما برابر باشد وگرنه اندام شما را نامتناسب نشان می دهند.
چاک پشت کت بسیار مهم است، اگر کوتاه قد هستید کتی تک چاک و اگر بلند قد هستید دو چاک انتخاب کنید.

 

کت و شلوار مناسب را چطور تشخیص بدهیم؟!

هنگام خرید کت و شلوار به گزینه هایی که در اینفوگرافی نشان داده شده، دقت کنید:

۱- توجه به شانه ها
۲- توجه به فرم قسمت کمر و باسن شلوار
۳- توجه به فرم کت، هنگام بسته شدن دکمه کت
۴- آستین کت باید تا روی مچ باشد و آستین پیراهن از آن بلندتر باشد
۵- توجه به قد کت و قد شلوار
۶- حتما یقه پشت کت باید به خوبی بر روی بدن بنشیند.

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا