دسته‌بندی نشده

چگونه کارت دعوت عروسی مان را با دست های خودمان بسازیم؟

چگونه کارت دعوت عروسی مان را با دست های خودمان بسازیم؟

 

کارت دعوت عروسی نخستین مواجهه ی مهمانان با سلیقه ی عروس و داماد است.
اغلب مهمانان به طراحی و مضمون پیام کارت های دعوت دقت می کنند.
اگر کارت عروسی تان متفاوت و جالب باشد حتی ممکن است نسبت به حفظ آن به عنوان یک یادگاری علاقمند باشند.

کارت عروسی ۱

کارت دعوت عروسی ۱

پس باید هم در طراحی و هم در انتخاب متن دقت کنید . سعی کنید تا حد امکان از طرح های تکراری و از اشعار کلیشه ای که در اغلب کارت های عروسی با آن رو به رو هستیم، استفاده نکنید.

 

کارت دعوت عروسی دست ساز

 

زوج های هنرمندی که به کار طراحی و فتوشاپ وارد هستند، یا متخصص کارهای هنری هستند، بهتر است کارت دعوت عروسی شان را خودشان طراحی کنند. چنین کارت دعوتی، به مثابه ی یک اثر هنری است و حتما در نگاه مهمانان تان هم جایگاه ویژه ای پیدا خواهد کرد.

راهی که ابتدا به ذهن همه می رسد، این است که نمونه های دست ساز را مشاهده کرده و تقلیدی هنرمندانه از روی همین کارهای آماده انجام دهیم.

استفاده از پارچه های توری، نمد، گل های خشک، گل های مصنوعی، روبان و … می تواند ترکیب زیبایی برای شما بسازد. اما پیشنهاد ما چیز دیگری است.

کارت عروسی۲

کارت دعوت عروسی ۲

-می توانید کارت دعوت عروس ی را طراحی کنید که نمایانگر شغل شما باشد. مثلا اگر اهل سینما هستید، کارتی را طراحی کنید که با دیدن این کار شغل و هنر شما در ذهن مهمانان تداعی شود.
مثلا چیزی شبیه یک کلاکت، که تمام مضامین کارت دعوت عروسی هم به شکل و شمایل سینمایی در آن درج شده باشد.

-اگر اهل نوشتن هستید، روزنامه نگار یا خبرنگار، می توانید کارت دعوت عروسی تان را به شکل یک روزنامه طراحی کنید. تیتر اصلی این روزنامه هم می تواند، خبر ازدواج تان و زمان و مکان مراسم باشد.

_اگر اهل بازی های کامپیوتری و در اصطلاح عامه، خوره ی کامپیوتر هستید، می توانید نمادی از بازی های معروف کامپیوتری یا یک المان معروف در حوزه ی کامپیوتر، نت و فضای مجازی را در طراحی کارت دعوت عروسی تان به کار بگیرید.
-اگر طراح لباس یا خیاط  هستید می توانید، کارت دعوت عروسی پارچه ای را طراحی کنید. کارتی با پارچه های گل منگلی که هم جذابیت بصری دارد و هم ماندگاری بالایی دارد و هم می تواند حسابی مهمانان تان را  غافلگیر کند.

 

کارت عروسی ۳

کارت دعوت عروسی ۳

-اگر اهل شوخی و هیجان هستید، می توانید به تناسب حال و هوای مهمانان و سن و سالشان از کارت دعوت عروسی بامزه و فانتزی استفاده کنید. کارتی را طراحی کنید و بادکنکی هم رنگ تم عروسی تان در آن تعبیه کنید.

به شکلی که مکان و زمان دقیق مراسم روی آن درج شده باشد، به نحوی که مهمانان با باد کردن بادکنک، به تاریخ دقیق عروسی تان پی ببرند.

– استفاده از کارت دعوت عروسی موزیکال هر چند کمی هزینه بر است، اما می تواند برای مهمانان جالب توجه باشد. صدای موسیقی که روی این کارت پیاده می شود، می تواند صدای آوازخوانی مشترک عروس و داماد باشد.

– اگر اهل سفر هستید می توانید کارتی را با المان های جغرافیایی یا تاریخی تهیه کنید و در قالب کارت دعوت عروسی تان علاقمندی های خودتان را نیز نشان دهید.
-می توانید متن کارت دعوت عروسی تان را با دست خط خودتان باشد و برای پس زمینه از عکس خودتان استفاده کنید.

دقت داشته باشید که فضای عکس باید با فضای کارت طراحی شده هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال اگر متن تان را به شیوه ی قدیمی نوشته اید، عکسی با پوشش قدیمی می تواند پیشنهاد خوبی باشد. اما اگر نوشته ی شما امروزی است، از عکس های اسپورت هم می توان استفاده کرد.

کارت عروسی۴

کارت دعوت عروسی ۴

– توجه داشته باشید که ایده های شخصی سازی شده تان را، اعم از شوخی های جالب، عکس های شخصی، یا پیام های طنز، برای مهمانان نزدیک ارسال کنید. چنین کارت دعوت عروسی برای مهمانان رسمی مناسب نمی باشد.

 

– استفاده از اوریگامی، طراحی کارت دعوت عروسی به شکل یک نقشه ی مسیر یاب، کارت دعوت حاوی هدیه ی کوچک و…. می توانند از یک ذهن خلاق نشات گرفته باشند.

پس برای اینکه زمان را از دست ندهید، بهتر است دست به کار شوید، ایده های شما می تواند حتی خلاقانه تر از پیشنهادات ما باشد. سعی کنید به فراخور سن و سال، سطح فرهنگی و سلایق مهمانان کارت دعوت عروسی در خور  تهیه کنید که مهمانان را برای مدتی سرگرم کند.

کارت های خلاقانه تاریخ مصرف شان با پایان مراسم عروسی تمام نمی شود. این نوع کارت ها گنجینه ای از ذوق و سلیقه ی عروس و داماد هستند و قطعا مهمانان از آن ها به خوبی نگهداری می کنند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا