دسته‌بندی نشده

چگونه کارت دعوت عروسی خود را آماده کنیم و به چه نکاتی توجه کنیم ؟

چگونه کارت دعوت عروسی خود را آماده کنیم و به چه نکاتی توجه کنیم ؟

کارت دعوت عروسی باید چه مدلی باشد؟

بهترین انتخاب ممکن برای مدل کارت دعوت عروسی چیزی است که سلیقه و انتخاب شما باشد. در انتخاب مدل کارت دعوت عروسی باید به کیفیت و زیبایی کار توجه کنید و همچنین سلیقه ی مهمانان خود را  نیز در نظر بگیرید.

کارت دعوت ۱

کارت دعوت عروسی ۱

البته می توانید به تناسب نزدیک یا دور بودن نسبت های فامیلی، کارت های دعوت جداگانه ای برای آنها تدارک ببینید.

چه زمانی باید برای خرید کارت دعوت عروسی اقدام کنیم؟

بعد از اینکه زمان و مکان دقیق مراسم مشخص شد، شما می توانید برای سفارش کارت دعوت عروسی تان اقدام کنید. تالار های عروسی معمولا بیست روز قبل از مراسم، کارت های ورودی را تحویل می دهند. در این صورت زمان کافی برای نوشتن کارت دعوت و ارسال آن برای مهمانان را خواهید داشت. پس بهتر است کارت دعوت عروسی تان تا آن زمان آماده باشد.سعی کنید کارت دعوت آن دسته از مهمان هایی را که می دانید، روی زمان حساس هستند، به موقع تحویل دهید.

کارت دعوت عروسی خود را از کجا تهیه کنیم؟

برای این کار در هر شهری که هستید، باید راسته ی عرضه کنندگان کارت دعوت عروسی را شناسایی کنید. خرید از مغازه های لوکس بالاشهر، ممکن است کمی گران تمام شود. همیشه سعی کنید لوازم مورد نیاز عروسی تان را از مرکز اصلی خریداری کنید که هم تنوع بالایی دارد و هم قیمت هایش منصفانه تر است. چنین فروشگاه هایی اغلب در نزدیکی مراکز عرضه ی لباس عروس و وسایل سفره ی عقد به وفور به چشم می خورد.

 

کارت عروسی ۲

کارت دعوت عروسی ۲

فروشگاه‌های اینترنتی برای خرید کارت دعوت عروسی چگونه هستند؟

درواقع فروشگاه های اینترنتی برای تماشای انواع نمونه ها و آشنایی و شکل گیری ایده ی ذهنی در باره کارت دعوت عروسی تان ، مناسب هستند. اما توصیه می شود که کارت دعوت عروسی تان را از سایت های خرید آنلاین سفارش ندهید. چون ممکن است، نتیجه ی نهایی همانی نباشد که دل خواه تان بوده است. در این صورت نه فرصت جبران برایتان باقی می ماند و نه امکان اعتراض خواهید داشت. شما باید از نزدیک بر انجام تک تک کارها نظارت داشته باشید که اطمینان حاصل کنید که همه چیز درست پیش می رود.

متن کارت دعوت عروسی مان چه باشد؟

پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید تا حد امکان، از نوشتن اشعار و متن های تکراری اجتناب کنید. اگر خودتان دست به قلم هستید که چه بهتر، اگر هم چنین ذوق و هنری ندارید می توانید از نزدیکان خوش ذوق تان  برای نوشتن متن مناسب کمک بگیرید.  متن کارت بهتر است ارتباط نزدیکی با شخصیت عروس و داماد یا شیوه ی آشنایی شما و … داشته باشد. برخی از سایت ها در قبال هزینه ای اندک، متن های سفارشی می نویسند که نام شما و همسرتان را در متن یا شعر مورد نظر درج می کنند.

 

کارت عروسی ۳

کارت دعوت عروسی ۳

فونت مناسب برای نوشتن متن کارت دعوت عروسی چیست؟

در درجه اول خوانایی فونت نوشته های روی کارت دعوت عروسی شما حائز اهمیت می باشد. برخی کارت های دعوت عروسی با فونت های عجیب و غریب و ناشناخته نوشته می شوند و خواندن زمان و مکان عروسی مهمانان را دچار دردسر می کنند. اما بهتر است از فونت های تکراری و تبلیغاتی نظیر لوتوس یا نازنین نیز  استفاده نکنید. می توانید فونت های مختلف را در فایل ورد امتحان کنید و با مقایسه ی آن ها به یک نتیجه ی مطلوب برسید.

هزینه ی کارت دعوت عروسی چگونه است؟

قیمت کارت های دعوت عروسی بستگی به جنس و نوع کاغذ، زرکوب بودن یا نقوش برجسته، می تواند متغیر باشد. کارت هایی که از کشور ترکیه وارد می شوند، یا کارت هایی از جنس چوب، جزو گران ترین کارت های دعوت عروسی به شمار می روند. میانگین هزینه برای کارت دعوت عروسی از ۵۰۰ تومان تا ۳-۴ هزار تومان است. می توانید بر اساس بودجه ای که در نظر گرفته اید، کارت دعوت عروسی دلخواه تان را انتخاب کنید.

چگونه کارت دعوت عروسی مان را برای مهمانان ارسال کنیم؟

طبق رسوم قدیمی معمول تر است که شما به عنوان عروس و داماد کارت های دعوت تک تک مهمانان را درب منزل آنها تحویل بدهید و مهمانان تان نیز برای تان آرزوی خوشبختی می کنند. اما امروزه با گستردگی شهرها، مشکل ترافیک و غیره، تحویل کارت دعوت همه ی مهمانان کمی مشکل به نظر می رسد.
می توانید برای مسیرهای طولانی و یا مهمان های شهرستانی، از پست پیشتاز استفاده کنید. البته قبل از ارسال کارت، با تلفن به مهمانان تان اطلاع دهید و مطمئن باشید که حتما کارت به دست شان رسیده است.

نکات ریز اما مهم در انتخاب کارت دعوت عروسی

-لوکیشن:

اگر تصور می کنید که ممکن است یافتن محل برگزاری جشن، برای عده ای از مهمانان تان دشوار باشد و آن ها زمان زیادی را برای این مورد صرف کنند، بهتر است کروکی مکان را نیز در پاکت کارت دعوت قرار دهید؛ تا به سهولت بتوانند به مجلس جشن شما  برسند.

 

-داشتن نمونه کارت:

حتما نمونه هایی را که در سایت های اینترنتی دیده اید و پسند کرده اید، در هنگام سفارش کارت دعوت عروسی تان به همراه داشته باشید. چرا که ممکن است با توضیحات شما فروشنده متوجه منظورتان نشود.

 

-کنترل نهایی متن کارت:

پیش از چاپ نهایی، حتما متن کارت دعوت عروسی، به خصوص ساعت و مکان مراسم تان را کنترل کنید.

 

-اسامی مهمانان بر روی کارت دعوت عروسی تان:

هنگام نوشتن اسامی مهمانان بر روی کارت دعوت، حتما از یک دست خط زیبا استفاده کنید،  سعی کنید کارت‌ها به هیچ عنوان دچار خط خوردگی نشود، در درج نام مهمانان، دقت کنید تا اسمی از قلم نیوفتد یا اسمی به اشتباه نوشته نشود. پس بهتر است این کار را در زمان مناسبی و بدون عجله انجام دهید،چرا که در اغلب موارد باعث دلخوری مهمانان خواهد شد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا