دسته‌بندی نشده

دسته گل عروس ی مان چگونه زیبا و خیره کننده باشد؟

دسته گل عروس ی مان چگونه زیبا و خیره کننده  باشد؟

دسته گل عروس، یکی از مهمترین نمادهای عروسی است.
نوع چیدمان گل ها، رنگ ها و حتی انتخاب گل می تواند حاوی پیامی باشد، که شما احتمالا از آن بی خبرید.

این که گل ها تنها موجودات زنده در میان جزئیات مختلف عروسی هستند؛ می تواند نشان دهنده ی اهمیت آن باشد.

گل عروسی ۱

دسته گل عروس ۱

گل ها می توانند به راحتی احساسات ما را نشان دهند، می توانند منتقل کننده ی عشق، احساس و عاطفه باشند. پس نباید بی تفاوت از کنار انتخاب آنها بگذریم.

حتی تعداد گل ها در دسته گل عروس هم اهمیت دارد. بر اساس یک  باور قدیمی، باید تعداد گل ها در دسته گل عروس حتما فرد باشد.

دقت به این ریزه کاری ها اغلب در نزدیکی های مراسم عروسی به علت مشغله زیاد فکری فراموش می شوند؛ اما اگر سر فرصت، مطالب این مقاله از عروس لوکس را بخوانید و به ذهن بسپارید، می توانید انتخاب راحت تری در روز عروسی تان داشته باشید.

 

خلاق باشید:

قرار نیست که همیشه دسته گل عروس متشکل از گل های رز سفید یا قرمز باشد.
کمی خلاقیت به خرج بدهید. گل هایی نظیر ارکیده یا ادریسی با رنگ های متفاوت می تواند دسته گلی زیبا برای شما بسازد که نگاه مهمانان را به خود خیره کند.
هیچ وقت به دنبال کلیشه ها نباشید. دسته گل عروسی شما باید مختص خود شما باشد.دسته گل های عروسی گرد و کوچک که به راحتی در دست حمل می شوند، در کنار زیبای های که دارند، خیلی تکراری شده اند.

 

هرگز از دسته گل عروس مصنوعی استفاده نکنید

 

برای دسته گل عروسی تان هرگز سراغ گل های مصنوعی نروید. در دهه های گذشته، دسته گل های مصنوعی رواج زیادی داشتند، دلیل این امر احتمالا به رونق نداشتن بازار گل طبیعی و یا ذائقه ی عمومی و یا ماندگاری آن مربوط می شد. اما امروزه گل های طبیعی به دلیل طراوت و نشاطی که به مجلس عروسی می بخشند، در درجه ی اول انتخاب عروس خانم ها قرار گرفته اند.

 

دسته گل یا شاخه گل؟

 

اگر به دنبال تنوع طلبی هستید، می توانید از این نکته استقبال کنید. به جای دسته گل عروس، از شاخه گل های طبیعی بدون هیچ تزئینی استفاده کنید. یا از گل های طبیعی برای تزئین لباس یا موهایتان کمک بگیرید.
همچنین می توانید از گل های طبیعی به عنوان تاج ،دستبند یا بازو بند نیز استفاده کنید.

گل عروسی ۲

دسته گل عروسی ۲

مدل های متنوع دسته گل عروس

می توانید به تناسب لباسی که در مراسم عروسی تان به تن خواهید کرد، دسته گل متفاوتی را انتخاب کنید، دسته گل های آبشاری با لباس عروس دنباله دار، تناسب بیشتر دارند و دسته گل های گرد و کوچک با  لباس پرنسسی هماهنگی دارند.

 

هماهنگی دسته گل عروس با فصل ها

 

عروس خانم های خلاق، همیشه به جزئیات دقت می کنند. اما اغلب آنها این نکات را فراموش خواهند کرد.این جزئیات به ظاهر کم اهمیت می توانند، نقطه ی قوت عروسی شما باشند.
اگر به ترکیب رنگ ها و انرژی آن ها اعتقاد دارید، می توانید رنگ دسته گل عروسی تان را با رنگ های فصلی که در آن مراسم تان را برگزار می کنید، هماهنگ کنید.
گل های سبز و صورتی در فصل بهار، گل های نارنجی و زرد در فصل پاییز، گل های سفید در  فصل زمستان، زیبایی خاصی به شما خواهد بخشید.

 

دسته گل عروسی مان را خودمان تزئین کنیم

 

اگر شما هم از آن دسته از افراد خوش سلیقه و مشکل پسند هستید که به سختی انتخاب می کنید؛ بهتر است به این گزینه هم فکر کنید. تزئین دسته گل بر خلاف تصور عموم کار سختی نیست.

تنها به ذوق و سلیقه و کمی ابتکار نیاز دارد. برای این کار می توانید گل های دل خواه تان را تهیه کنید و با روبان و برگ های تزئینی، آن ها را دیزاین کنید.

برای این کار لازم است که گل ها در یک سطح کنار هم قرار گرفته و بلندی ساقه ها و تیغ های گل گرفته شوند، یادتان باشد که ساقه ی گل را به شکل اریب ببرید؛ چرا که باعث طول عمر گل می شود.

برگ های زیبا و خوش رنگ را با گل ها ترکیب کنید و با تورهای رنگی مناسب تزئین کنید.

 

رنگ ها و انرژی های پنهان شده در آن ها

 

گل صورتی

گل های صورتی طرفداران بسیاری دارند؛ به ویژه صورتی کم رنگ و ملایم که نشانگر آرامش است. گل های صورتی می توانند امید و روحیه ی مضاعفی به شما انتقال دهند.
برای گل های صورتی می توانید از میان گل های رز، گل ادریس و نیلوفر انتخاب کنید.

گل عروسی ۳

دسته گل عروس ۳

گل سفید

گل های سفید به دلیل هماهنگی با تم عروسی، همیشه پر طرفدار هستند. سفید نماد پاکی است. دسته گلی با گل هایی سفید می تواند جلوه ی خوبی در دستان شما داشته باشد. گل های سفید می‌تواند شامل رز، گل ادریسی و… باشد.

 

گل قرمز

قرمز از دیرباز نماد عشق و علاقه است. رنگی است که شور و هیجان را منتقل می کند و انرژی مثبتی را به اطراف ساطع می کند. برای دسته گل عروس به این رنگ می توان به سراغ گل رز، لاله یا میخک رفت.

 

گل بنفش

رنگ بنفش در روانشناسی نماد شجاعت است، در بین اقوام باستان رنگی مقدس ذکر شده است. حس ارزش و اعتبار را القا می کند. همچنین رنگ بنفش یک رنگ مجلل و اصطلاحا سلطنتی به شمار می آید که می تواند شکوه خاصی به مراسم عروسی تان ببخشد.. گل‌های  بنفش شامل سنبل، بنفشه و گل ادریس هستند که می توانید برای دسته گل تان از آنها انتخاب کنید.

 

گل سبز

 

سبز رنگی آرامش بخش و نمایانگر ذات طبیعت است. رنگی است که قابلیت تلفیق شدن با سایر رنگ ها و تم عروسی را دارد.
سبز نماد زندگی است و کسی که از این رنگ برای دسته گل عروسی اش استفاده می کند، مشخص است که با جهان پیرامون اش در صلح و سازش است. گل‌های سبز رایج شامل اوکالیپتوس، سالا، طوسک و گل موم هستند.

 

گل زرد

 

گل زرد نماد شادمانی و سرخوشی است. تطابق بسیار خوبی با جزئیات عروسی دارد. می توان آن را یک رنگ معنوی نیز قلمداد کرد.
گل های زردی که می توانید برای دسته گل عروسی تان استفاده کنید شامل رز، نرگس زرد، ارکیده و لاله می‌شوند.

 

گل نارنجی

گل‌های نارنجی در میان اغلب مردم محبوب هستند. گل های نارنجی نماد تحرک و انرژی‌اند. نارنجی همچنین ضد افسردگی هم هست. پس می تواند انتخاب خوب و مناسبی برای عروسی شما باشد. در بین گل های نارنجی رنگ می توان به گل خشخاش، بابونه، لاله و میخک اشاره کرد.

گل عروسی ۴

دسته گل عروس ۴

گل آبی

انتخاب رنگ آبی برای دسته گل عروسی می تواند یک ساختار شکنی تمام عیار به شمار بیاید.

چرا که کم تر کسی از رنگ آبی استفاده می کند. آبی رنگ محبوبی است و رنگی بر گرفته از دل طبیعت است.
آبی را نماد آرامش و ثبات می دانند. آبی همچنین بیان کننده ی اعتماد و استقلال نیز هست.
رنگ آبی در گل های بسیاری یافت می شود از جمله شامل رز آبی، سنبل آبی، گلورسیا و خیلی انواع دیگر. سایه‌ی رنگ‌ها از آبی روشن تا تیره متغیر است.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا