ایده های جذاب

دسته گل خواستگاری انتخابی بسیار مهم برای آقا داماد ها

دسته گل خواستگاری انتخابی مهم برای داماد ها

انتخاب دسته گل خواستگاری که زیبا و در شان باشد طبیعتا گام مهمی درمراسم خواستگاری می باشد.انتخاب دسته گل خواستگاری و تشریفات و میزبانی جلسه خواستگاری و لباس دختر خانم از اهمیت یکسانی برخوردار می باشند.

معمولا برای خانواده داماد و به ویژه پسر ها این سوال مطرح می شود که آیا تهیه ی دسته گل برای جلسه اول الزامی می باشد؟و اما جواب ما و نکته ای که باید بدانید:

ما به شما توصیه می کنیم که اگر آشنایی با خانواده عروس ندارید و جلسه اول مادر و اقوام نزدیک تان صرفا برای ملاقات دختر خانم و آشنایی به منزل عروس خانم تشریف می برند،الزامی برای تهیه دسته گل نمی باشد.پس در اینجا می توانید قید دسته گل  و هزینه اضافی را بزنید.

اما ممکن است که روند جلسه اول چه از سمت خانواده شما و چه از سمت خانواده دختر مثبت باشد و قرار بر جلسه بعدی و حضور شما شود. در این صورت بهتر است با تهیه دسته گلی به مراسم خواستگاری تشریف ببرید.

اما اگر خانواده دختر تاکید داشتند که دسته گلی برای مراسم خواستگاری تهیه نکنید باید قید دسته گل  را بزنید چرا که ممکن است همسایه‌ها متوجه آمدن خواستگار به خانه‌ شان شوند و شاید دوست نداشته باشند تا قطعی شدن ماجرا کسی خبر دار شود.

احتمالا برای شما سوال پیش می آید که چگونه متوجه شویم که خانواده عروس با بردن دسته گل خواستگاری موافق می باشند یا خیر.شما می توانید از مادرتان بخواهید تا در جلسه آشنایی در صورتی که عروس خانم مورد پسند واقع شد خطاب به آنها بگوید که در جلسه بعدی با دسته گل خدمت می رسیم.در صورتی که خانواده دختر با دسته گل خواستگاری موافق نباشند عدم تمایل خود را بیان خواهند کرد.

اما حالت بعدی این است که شما با دختر خانم یا خانواده‌هایتان باهم آشنایی داشته باشید. در این صورت میتوانید در جلسه اول برای عرض ادب و احترام به خانواده عروس دسته گل خواستگاری به همراه داشته باشید.

اما نکته ای که احتمالا فکر شما را درگیر خواهد کرد این است که آیا علاوه بر دسته گل خواستگاری بردن شیرینی نیز لازم است؟

ما به شما توصیه میکنیم بردن شیرینی رو برای جلسات بعدی(بله برون) که برای آشنایی بیشتر به خانه دختر خانم میرید در نظر داشته باشید. برای جلسههای اول صرفا بردن دسته گل خواستگاری کافی می باشد.چرا که بردن شیرینی در جلسه های اول ممکن است به معنای اصرار و عجله شما برای گرفتن جواب مثبت تلقی شود که وجه خوبی نخواهد داشت. اگر نتایج جلسات مثبت بود برای جلسه دوم به بعد همراه دسته گل خواستگاری شیرینی هم می توانید تهیه کنید.

اما مهم ترین نکاتی که برای انتخاب دسته گل خواستگاری باید در نظر داشته باشید:

۱-فروشگاه مهم ترین و اولین گام:

قطعا فروشگاهی که قرار است دسته گل خواستگاری را از آنجا تهیه کنید فاکتور مهمی می باشد که باید برای انتخاب آن دقت کافی به خرج دهید.. توصیه میشود از چند روز قبل به گلفروشی سر بزنید و نمونه کارهایشان را بینید تا در روز خواستگاری دچار سردرگمی و اضطراب نشوید.

۲-چه نوع دسته گلی مناسب تر است؟

قطعا دسته گل خواستگاری باید بسیار شیک و آبرومند باشد .ترجیح ما برای انتخاب دسته گل خواستگاری،سبد گل است که با برگ های ریز و گل های درخور این مراسم تزئین شده باشد.چرا که سبد گل انتخابی وزین تر می باشد.


۳-ترکیب رنگی دسته گل خواستگاری

شاید تصور کنید که تنها نوع گل اهمیت دارد و رنگ چندان مهم نیست و یا به چشم نمی آید .اگر چنین تفکری دارید کاملا اشتباه می کنید چرا که این رنگ گل می باشد که در زیبایی سبد گل تاثیر می گذارد و دسته گل خواستگاری را متمایز می کند.

سعی کنید از انتخاب گل های یکرنگ بپرهیزید.دسته گل خواستگاری زمانی زیبا و مناسب خواهد بود که در آن از گل هایی با رنگ های متناسب با یکدیگر و مراسم استفاده شده باشد.

گل‌هایی با رنگ های مکمل انتخاب کنید که البته بهترین ترکیب رنگ، صورتی سفید است. اما می‌توان از رنگ‌های قرمز و رنگ‌های مکمل آن نیز استفاده کرد.

حتما به این نکته در هنگام انتخاب دسته گل خواستگاری دقت کنید :گل های انتخابی شما باید تازه باشد و پلاسیده و کهنه نباشد . چراکه گلی که برای دختر خانم میبرید قرار است میزان علاقه و احترام شما به همسر آینده تان را نشان دهد.

۴-تعداد گل های دسته گل خواستگاری

برای تعداد گل‌ها هم بهتر است تعداد آنها فرد باشد. بر طبق یک عقیده قدیمی خوب است تعداد گل‌ها ۹ یا ۱۱ عدد باشد که ۹ گل به معنی “Together as long as we live” و ۱۱ گل به معنی “Youre my treasured one.To assure someone that her or she is truly and deeply loved ” که بیانگر میزان ارزشمندی و علاقه شما به دخترخانم می باشد.


۵-گل هایی دسته گل خواستگاری

نکته ای که باید در نظر داشته باشید استفاده از گل های متناسب با فصل در دسته گل خواستگاری می باشد.. از جمله گل‌هایی که معمولا برای دسته گل خواستگاری انتخاب می شوند، میتوان به لیلیوم صورتی، لیلیوم سفید، زنبق های بنفش، صورتی و سفید اشاره کرد.

در آخر هم توصیه ما به شما این است که حتما برای انتخاب دسته گل خواستگاری تان وقت کافی و انرژی بگذارید تا بهترین و با سلیقه ‌ترین دیزاینر را انتخاب کنید.تا او را قبول داشته باشید و بتوانید به سلیقه او اعتماد کنید.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا