دسته‌بندی نشده

تاج و تور عروسی شما را ملکه شب عروسی تان خواهد کرد

تاج و تور عروسی شما را ملکه شب عروسی تان  خواهد کرد

تاج و تور عروسی یکی از نکاتی است که در متمایز کزدن و درخسیدن عروس تاثیر بسزایی دارد .همانطور که می دانید در شب عروسی تان قرار است همه نگاه ها را به خود خیره کنید و طبیعتا تمامی نگاه ها بر روی شما و آقای داماد می باشد.

به همین دلیل علاوه بر لباس عروس، نوع آرایش و دسته گل اکسسوری‌هایی که عروس برای لباسش انتخاب می‌کند تاثیر قابل توجهی برای جذابیت و خیره کردن نگاه میهمانان به خود دارد.

تور عروسی

در زمان‌های قدیم از تور عروسی برای محافظت عروس از ارواح خبیث استفاده می‌شده است اما اکنون تاج و تور عروسی نشانی از حجب و حیای عروس می باشد.

۱٫هزینه تور عروسی

تاج و تور عروسی در بازار انواع مختلف و متنوعی دارند و بطور معمول به همراه لباس سفارش داده می‌شوند و باید با لباس عروس تناسب داشته باشند.

معمولا تورهایی که خیلی ساده هستند و هیچ نوع کار دستی روی آنها انجام نشده قیمت‌های مناسب‌تری دارند. اما تورهایی که طول زیادی دارند و حاشیه دانتل‌ دوزی دارند و یا با سنگ‌ها تزیین شده‌اند، قیمت‌های گرانتری دارند، زیرا دانتل ظرافت بیشتری دارد و به نسبت گیپور پارجه مرغوب‌تری است.

۲٫قد تور عروسی

تورهای بلند برای عروس‌های کوتاه قد مناسب هستند. و تورهای متوسط و پرچین برای عروس‌های بلند قد مناسب‌تر می باشند. اگر بالاتنه ‌ای کوتاه دارید تورهایی که ارتفاع شان تا روی شانه می‌رسد انتخاب مناسب‌ تری برای شما می باشند زیرا کوتاهی بالاتنه را می‌پوشانند.

۳٫تور عروسی متناسب با فرم بدن

درصورتیکه کمی اضافه وزن دارید و می‌خواهید لاغرتر به نظر بیایید به سراغ تور ساده و کم چین بروید زیرا این تورها بدن شما را کشیده‌تر نشان می دهند. معمولا تورهای ظریف و کم آهار انتخاب بهتری هستند و هرگز از مد نمی‌افتند و منقضی نمی‌شوند.


تا جایی که می‌شود از تورهای مدل شلوغ پرهیز کنید زیرا مانع جلوه کردن لباس و مدل موهایتان و تاج روی سرتان می‌شود.

۴٫هارمونی تور و لباس و مدل مو

حتما به هارمونی لباس و  تاج و تور عروسی توجه و دقت کنید، تور باید به مدل موی شما ، مدل لباس و جواهرات، تاج انتخاب یتان بیاید پس توصیه می کنیم از قبل مدل موی خود را با مشورت آرایشگرتان مشخص کنید.
و اما توصیه ما به شما انتخاب تورهای دو طبقه یا دو لایه می‌باشد چراکه یک لایه آن روی صورت شما می‌افتد و صورت تان را زیبا می‌کند و لایه دیگر نیز پشت لباس شما جلوه می‌کند.


این مدل تور به نسبت مدل‌های دیگر پرطرفدارتر است و تقریبا برای همه سنین و همه نوع اندامی متناسب‌ می باشد. پس اگر شما هم از آن دسته عروس‌ها هستید که دوست دارید هنگام خواندن خطبه عقد تور روی صورت تان باشد و بعد از خواندن خطبه همسرتان آن را کنار بزند، این مدل تاج و تور عروسی  را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

۵٫خرید و یا اجاره تور عروسی

از آنجا که تورعروسی مخصوصا تورهای بلند در مراسم عروسی زود کثیف و یا پاره می‌شوند، اغلب مزون‌ها ترجیح می‌دهند به جای کرایه دادن تور آن را به شما بفروشند.

نکته دیگر در انتخاب تور این است که ترجیحا از خریدن تورهای سنگین بپرهیزید چراکه احتمالا در برخورد با پای میهمانان و زمین و همچنین سوار و پیاده شدن از ماشین و رفتن به آتلیه تورعروسی تان کثیف خواهد شد و دیگر هنگام ورود به تالار جلوه و زیبایی اولیه خود را نخواهد داشت.

تاج عروسی

اما لباس عروس برای زیبایی علاوه بر تور به یک تاج عروسی زیبا نیز نیاز دارد تا جلوه لباس را تکمیل کند. تنوع تاج‌ها به نسبت تورها، در بازار بیشتر است.

۱٫هماهنگی تاج عروسی و مدل مو

برای انتخاب تاج و تور عروسی  نیز بهتر است حتما با آرایشگرتان از قبل مشورت کنید و تاج خود را براساس مدل موی تان انتخاب کنید. مدل تاج ‌تان باید با مدل موهایتان هماهنگی داشته باشد مثلا اگر موهایتان را رو به بالا شینیون می‌کنید و صورت کشیده‌ای دارید انتخاب تاج پرنسسی خیلی مناسب نیست زیرا کشیدگی صورتتان را بیشتر می‌کند.

اما اگر قرار است موهایتان را خیلی ساده و اروپایی شینیون کنید یک تاج ساده کافیست تا به زیبایی لباستان بیفزاید.

۲٫تهیه تاج عروسی

تاج را می‌توانید از مزون تهیه کنید، اما برخی از سالن‌های زیبایی نیز انواع مختلفی از تاج‌های رنگارنگ با فرم و مدل‌های گوناگون موجود دارند که در روز عروسی و بعد از کامل شدن میکاپ و شینیونتان، تاج‌ها را بر روی سرتان امتحان می‌کنند و بهترین نمونه را برایتان انتخاب می‌کنند.

اما اگر خودتان می‌خواهید تاج و تور عروسی تان را انتخاب کنید به نکات زیر توجه کنید:

۱-اگر صورتی دایره شکل دارید سعی کنید از تاج‌هایی استفاده کنید در مرکز سر قرار می‌گیرند و ارتفاع بلندی دارند، البته در انتخاب ارتفاع تاج حتما به اختلاف قد خود با داماد توجه کنید، درصورتیکه قد شما از آقای داماد خیلی کوتاه‌تر است و اختلاف قد فاحشی دارید اجازه دارید از تاج‌های با پایه بلند استفاده کنید.

زیرا به طور معمول حدود ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر تاج‌های بلند و پایه‌دار به قد عروس اضافه می‌کنند.اما اگر نه سعی کنید تاج عروسی خیل بلند انتخاب نکنید چرا که اختلاف قدی تان با آقای داماد جلوه زیبایی پیدا نخواهد کرد.

۲-اگر صورت کشیده و لاغری دارید از تاج‌هایی که به صورت خوابیده روی سر قرار می‌گیرند و یا تاج‌هایی که ارتفاع کمتری دارند استفاده کنید.

۳-اگر پیشانی بلندی دارید سعی کنید از یک تاج خیلی ظریف و کوتاه استفاده کنید.

۴-شانه‌ سرهای مروارید ‌دار به همراه گل‌های ریز برای شینیون‌هایی به سبک اروپایی گزینه های خوبی برای تاج عروسی تان می باشند.


۵-سعی کنید بین تاج  و تور عروسی انتخابی تان و سرویس طلا و جواهرتان یک هماهنگی باشد مثلا اگر سرویس جواهرات تان مروارید دارد سعی کنید از تاجی استفاده کنید که مروارید روی آن کار شده باشد.

۶-اگر روی لباس تان خیلی کار شده و یا دانتل زیادی دارد، سعی کنید یک تاج خیلی ساده و ظریف استفاده کنید. درصورتیکه موهای تان مش دارد بهتر است از تاج‌ عروسی خیلی ساده استفاده کنید تا زیبایی موهای تان بیشتر به‌چشم بیاید.


۷-امروزه تعداد زیادی از عروس خانم ها تمایل به استفاده از تاج گل به جای تاج عروسی دارند،اگر شما هم قصد دارید از تاج عروسی با دیزاین گل تهیه نمایید به شما اکیدا توصیه می‌کنیم که از گل‌های مصنوعی استفاده کنید زیرا شما قرار است روز عروسی از صبح تا شب بدرخشید و گل‌های پلاسیده روی سرتان که با هر قدم یک گلبرگش روی زمین می‌افتد قطعا این درخشش را از شما خواهد گرفت.

 

۸-البته هر خانمی فقط یکبار تاج تور عروسی  روی سرش می‌گذارد و آن هم در مراسم عروسی است پس بهتر است این فرصت را از خود دریغ نکنید و یک تاج شیک و جلوه‌گر برای مراسم عروسی تان انتخاب کنید تا همچون پرنسس شب همه‌ی نگاه‌ها را به خود جلب کنید.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا